تعویض در و پنجره

تعویض در و پنجره

تعویض در و پنجره قدیمی با در و پنجره دوجداره UPVC

 

تعویض در و پنجره آهنی و چوبی با مدل در و پنجره های مدرن در دستور کار بسیاری از افراد است که در مکان های شلوغ و آلوده زندگی می کنند. پنجره ها و درهای جدید استاندارد بوده و دارای مزایا و قابلیت های منحصربفردی هستند، که سایر پنجره ها فاقد این ویژگی ها می باشند.

پنجره های قدیمی از لحاظ تهویه و عایق صدا و گرما و سرما دارای مشکلات زیادی هستند. در حال حاضر وجود پنجره های دو جداره این مشکلات را حل نموده است. برای تعویض در و پنجره قدیمی با نوع در و پنجره دو جداره بدو ن هیچ مشکل و تخریبی می توان اقدام کرد.

چرا تعویض در و پنجره قدیمی ضروری است؟

پنجره‌ قدیمی چوبی، آهنی یا آلومینیومی دارای مزایا و معایبی است؛ ولی پنجره های مدرن و دو جداره UPVC از مزایای بیشتر و پیشرفت تری نسبت به این نوه پنجره ها بر خوردارند. در کنار مزایای پنجره ها و درب های دو جداره،توجه کنید که این پنجره ها و درب ها دارای هزینه و قیمت نسبتا بالایی هستند.

در این اینجا مزایای استفاده از در و پنجره دو جدار UPVC را باز گو می کنیم تا بتوانید با آکاهی بیشتری اقدام به تعویض در و پنجره قدیمی نمایید.

1.صرفه‌جویی در مصرف انرژی

پنجره های دو جداره دارای قابلیت عایق سرما و گرما هستند. بنابراین در شرایط آب و هوایی مختلف می توانند به بهترین صورت عمل کنند و از هدر رفت انرژی جلوگیری کنند. این امر سبب کاهش هزینه های گاز و برق شده و همچنین باغث حفظ انرژی شده و روی سلامت محیط زیست نیز تاثیر مثبت دارد.

یکی دیگر از مزایای پنجره های دو جداره UPVC این است که مانع نفوذ آلودگی ها و گرد و غبار به منزل می شود. بنابراین نیازی به تمیزکاری مکرر در طول هفته نمی باشد.

2.جلوگیری از گسترش آلودگی‌های صوتی

در شهرهای بزرگ و مکان هایی که نزدیک به فرودگاه یا راه آهن آلودگی صوت بسیار زیاد و آزار دهنده است. درب و پنجرههای دو جداره گزینه مناسبی برای این گونه محیط ها می باشد. تعویض در و پنجره های غیر استاندارد با نوع پنجره دوجداره باعث حفظ سلامتی روانی و جسمی افراد می شود.

این پنجره ها عایق صدا بوده و از ورود صداهای آزار دهنده به فضای ساختمان جلوگیری می کند. بنابراین می تواند در کاهش بیماری های مثل اختلالات رفتاری، گفتاری و روحی تاثیر داشته و می تواند مانع کاهش قدرت شنوایی انسان و اختلالات خواب در افراد شود.

پنجره های قدیمی مانع ورود صداهای آزار دهنده به ساختمان نمی شوند؛ و گوش افراد با گذشت مدت زمانی به این صداها عادت می کند. این عادت گوش به صدا روی سلامتی جسمی و روانی افراد تاثیر آسیب زایی می گذارد.

3.افزایش امنیت خانه و محیط کار

امنیت خانه یک موضوع مهمی است که باید هنگام نصب پنجره و در مورد توجه قرار داد. شیشه های پنجره و درب های دو جداره محکم تر است و براحتی دچار آسیب دیدگی نمی شوند. بنابراین خانه از امنیت بیشتری برخوردار شده و از دستبرد تا حد زیادی در امان می ماند.

چند قفله بودن پنجره های دو جداره باعث شدن بتوان این پنجره ها را از چندین جا قفل نمود که به میزان زیادی امنیت را بالا می برد. چون سطح ایمنی پنجره های UPVC بالا است، نیازی به نصب حفاظ آهنی نیست. بنابراین این نوع پنجره ها و درب ها در زیبایی ساختمان تاثیر زیادی دارند.

چگونه برای نصب و تعویض در و پنجره‌ها باید آماده شویم؟

مراحل تعویض در و پنجره قدیمی بدون مشکل و عدم نیاز به تخلیه منزل می تواند صورت گیرد. برای اینکه بتوانید مراحل نصب پنجره ها و درب های دو جداره را بهتر انجام دهید؛ باید کارهایی را انجام دهید.

1. جدا کردن پرده‌ها از پنجره ها و درب ها
2. خلوت کردن اطراف پنجره و درب ها تا فاصله یک متری پنجره . زیرا هنگام نصب پنجره ممکن است آسیب ببینند.
3. برای جلوگیری از ریختن براده آهن و گردوغبار روی مبلمان و وسایل نزدیک به پنجره پارچه بیندازید.
4. مسیر رفت و آمد نصاب¬ ها را نیز به سمت پنجره خالی کنید تا ابزار نصب پنجره با وسایل منزل برخورد نکند و آسیب نبیند.

مزیت های تعویض در و پنجره قدیمی با درب و پنجره upvc

می توان در کمتر از چند ساعتو با سرعت بالا پنجره های دو جداره یوپی وی سی را جایگزین پنجره های قدیمی نمود. تعویض در و پنجره ها با کمترین خرابی انجام می شود و مزایایی زیادی را برای مصرف کننده به ارمغان خواهد آورد. بطوری که میزان صرفه جویی در مصرف انرژی بعد از نصب در و پنجره دوجداره UPVC 45 درصد افزایش می یابد.

• جلوگیری از هدر رفت گرما و سرما
• زیبایی و تنوع در رنگ
• عایق صوتی
• کاهش هزینه های اقتصادی و انرژی
• افزایش طول عمر درب و پنجره
• تعویض شیشه قدیمی پنجره دوجداره برای افزایش کارایی در مصرف انرژی
• تنوع در انتخاب درب و پنجره و یراق آلات
• مقاومت در برابر نفوذ آب باران
• عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
• غیر قابل اشتعال در آتش سوزیها و دوام و استحکام بالا
• وزن کم،قابلیت بازیافت،سهولت در نظافت و سرعت در نصب

 

روش های نصب و تعویض در و پنجره دوجداره :

قبل از هراقدامی باید نوع پنجره مدنظر خود را انتخاب نمایید. بطور کلی دو روش برای نصب و تعویض در و پنجره قدیمی با پنجره های دو جداره یوپی وی سی وجود دارد. دقت کنید که برای نصب و تعویض پنجره دو روش بازسازی و نوسازی وجود دارد. بر اساس شرایط مکانی پنجره و بودجه موجود می توانید هریک از این دو روش را انتخاب نمایید.

1.نصب در و پنجره دو جداره به صورت نوسازی
در این روش هنگام صفحه چینی ساختمان یا آجر چینی ساختمان، برای نصب پنجره های دو جداره یوپی وسی ساب فریم هایی را در داخل دیوار قرا رمی دهند. پنجره های درخواستی در اندازه تعیین شده و نوع برند مدنظر در کارگاه در و پنجره سازی، ساخته می شوند.

در زمان گچ کاری ساختمان این پنجره ها باید توسط نصاب با تجربه روی ساب فریم های آماد شده پیچ شود. بعد از آن یراق پنجره دوجداره روی پنجره قرار گرفته ودر پایان شیشه ها روی پنجره دو جداره نصب می گردند. جهت درزگیری و عایق بندی باید فوم های مخصوص با چسب ضد آب در درزها قرار گیرند. همچنین گاز آرگون در لایه های پنجره تزریق می شود تا عایق بندی با استاندارد بیشتری انجام شود.

2. تعویض در و پنجره قدیمی با پنجره دوجداره بدون تخریب
برای تعویض در و پنجره قدیمی با پنجره های دو جداره UPVC بدون تخریب باید توسط کارشناس بررسی شود. چنانچه قاب و فریم پنجره قبلی برای نصب پنجره جدید مناسب باشد؛ می توان بدون عملیات تخریب و در زمان کمی تعویض را انجام داد.
اما در صورتی که فریم مناسب نباشد باید عملیات تخریب پنجره صورت گیرد که زمان بیشتری لازم است.

در روش تعویض بدون تخریب امکان نصب پروفیل‌ها روی تمام پنجره‌های چوبی، آهنی، آلمینیومی وجود دارد. همچنین در روش بدون تخریب نیاز به هیچ ‌گونه گچ ‌بری و بنایی نیست. تنها عملیاتی که باید انجام شود بیرون آوردن لنگه‌های پنجره و شیشه آن ها از جایشان بوده و سپس قاب قدیمی برای قرارگیری زیر کار پروفیل‌ها آماده می گردد.

در این روش نیازی نیازی به ترک و تخلیه منزل نیست و در کمترین زمان و باسرعت می توان کار تعویض پنجره را انجام داد.

اقداماتی که باید قبل از تعویض در و پنجره قدیمی بدون تخریب انجام دهید

در راستای کمک به اقتصاد خانواده ها و اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی، استفاده از در و پنجره های دو جداره بجای پنجره های معمولی از رشد قابل توجهی برخوردار شده است. جهت تعویض در و پنجره باید تصمیم بگیرید که می خواهید چه نوع پنجره ای را جایگزین پنجره های قدیمی نمایید.

دو گزینه مناسب برای تعویض در و پنجره، پنجره های یو پی وی سی و پنجره های دوجداره الومینیومی می باشند. انتخاب هریک از این دو نوع پنجره بستگی به سلیقه مصرف کننده دارد؛ و روند کار در هر دو پنجره یکسان است .

بعد از انتخاب نوع پنجره باید پروفیل مناسب مدنظر خود را نیز انتخاب نمایید. توجه کنید که قبل از استعلام قیمت نصب و تعویض پنجره باید ابعاد را دقیق اندازه گیری نمایید.

جهت اندازه گیری باید دقت کنید که نباید فریم آهنی دور درب و پنجره را در اندازه گیری قرار دهید. زیرا طراحی پروفیل بازسازی به شکلی است که در فریم آهنی قاب می شود؛ بنابراین این بخش از دیوار جدا نخواهد شد. بعد از اینکه پنجره جدید در فریم آهنی قرار داده شد و بصورت اصولی پیچ می شود. در نهایت عملیات عایق بندی و درزگیری انجام می شود.

نحوه تعویض در و پنجره های قدیمی به چه شکلی است؟

همانطور که بیان شد برای تعویض در و پنجره های قدیمی نیازی به عملیات پیچیده نیست و در کمتر از چند ساعت کار به اتمام می رسد. زیرا در طرح تعویض در و پنجره قدیمی با درب و پنجره upvc وآلومینیومی، نیازی به استفاده از مصالح ساختمانی نیست.

در ابتدا درب و پنجره هاي قدیمی با فرز بریده شده و پنجره های دو جداره آلومینیومی یا یوپی وی سی به وسیله پیچ و فوم های مخصوص روی فریم درب و پنجره قدیمی نصب می گردد. سپس برای عایق بندی و درزگیری پنجره ها از فوم و چسب مخصوص استفاده می شود.

از این جهت که در تعویض در و پنجره های قدیمی، لنگه ها و شیشه های پنجره قدیمی برداشته شده و فریم دورتا دور پنجره از دیوار جدا نمی شود، تعویض پنجره بدون تخریب صورت می گیرد. وقتی از پروفیل های بازسازی جهت تعویض در و پنجره استفاده می شود،بعد از نصب پنجره دو جداره قسمت کمتری از فریم محیطی قابل مشاهده است.

برای حذف سطح مقطع پروفیل محیطی باقی مانده از پنجره قدیمی که کمتر از جد مجاز 6 سانت باشد دو راه وجود دارد. یکی استفاده از پروفیل های بازسازی شده و دیگر اینکه می توان یا با آهنگری و آنکشی سطح مقطع ۶ سانت را بوجود آورد.

استفاده از پروفیل های بازسازی در صورت نصب و ساخت صحیح نسبت به روش دوم بیشتر توصیه می شود زیرا علاوه بر کارایی بهتر باعث زیبایی محیط پنجره نیز می گردد.

 

تعویض در و پنجره

 

تاثیر تعویض پنجره قدیمی در عایق بندی

دو مورد از معایب مهم در و پنجره های قدیمی می توان به عایق نبودن این پنجره ها و نمای ناخوشایندی است که این پنجره ها در نمای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد می کنند؛ اشاره کرد. استفاده از درب و پنجره های دوجداره upvc و الومینیوم توانسته به خوبی عیب عدم عایق بندی پنجره ها را بر طرف نماید.

این ویژگی سبب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و بر اقتصاد خانواده ها تاثیر مثبت داشته است. زیرا ورود سرما در فصل زمستان و شرایط هوایی سرد و ورود گرما در تابستان ومناطق گرمسیر باعث ایجاد مشکلات فراوانی می شود. همچنین در شهرهای بزرگ و دارای آلودگی بالا وجود ریزگردها و ذرات شیمیایی در روزهای مختلف سال سبب بروز مشکلات متعددی شده است.

قیمت تعویض در و پنجره دوجداره بدون تخریب

از جمله عواملی که در قیمت تعویض در و پنجره قدیمی بدون تخریب تاثیر زیادی دارند، شامل جنس پروفیل ، یراق الات ، ابعاد پنجره اهنی و قدیمی ، شیشه دوجداره و سلایق کارفرما می باشد. بطور کلی استفاده از پنجره های دو جداره نسبت به هزینه وقیمتی که دارند، بسیار کاربردی وبه صرفه هستند.

می توان به دو صورت اقدام به تعویض در و پنجره های قدیمی نمود. اگر فریم قبلی پنجره قابل استفاده باشد می توان بدون تخریب دیوار، عملیات تعویض را انجام داد. این با قیمت و هزینه کمتر و در مدت زمان کوتاهی امکان پذیر است.

همچنین در صورتی که با توجه به نظر کارشناس فریم قبلی پنجره قابل استفاده نباشد باید عملیات با تخریب کلی پنجره قدیمی و نصب پنجره دوجداره انجام شود. در این صورت هزینه تعویض و نصب مقداری بیشتر خواهد شد؛ زیرا باید قاب پنجره قبلی بطور کلی برداشته شود.

نقش پروفیل بازسازی در تعویض در و پنجره چیست؟

مدل های گوناگونی از پروفیل در فریم پنجره های دو جداره دارای کاربردهای مختلفی است. کاربرد پروفیل های بازسازی نقش کاربردی در عایق بندی و پوشش پنجره های قدیمی دارند؛ زیرا بدون تخریب و با استفاده از این پروفیل ها می توان عملیات تعویض را انجام داد.

کیفیت این پروفیل ها نسبت به پروفیل های معمولی بیشتر است زیرا می تواند عایق خوبی در برابر آلودگی های صوتی باشد. وجود لبه های اضافی در ساختار قاب این پروفیل ها سبب ایجاد پوششی بر روی قاب قبلی پنجره می شود. این لبه ها از قابل مشاهده شدن فریم پنجره قبلی جلوگیری می کنند.

مراحل انجام کار تعویض در و پنجره به چه صورت است؟

 

تعویض

 

جهت تعویض در و پنجره های قدیمی با پنجره های دو جداره یوپی وی سی باید مراحلی را انجام داد. مراحل ابتدایی بر عهده مشتری است؛ و مراحل دیگر باید توسط کارشناسان شرکت های تولید پروفیل و در و پنجره انجام شود. در ادامه این مراحل را به اختصار بیان می کنیم.

1.جهت تعویض درب و پنجره های قدیمی و آهنی با پنجره های مدرن و دو جداره باید به شرکت های معتبر تولید پروفیل و در و پنجره upvcمراجعه کرده یا تماس بگیرید.

2.در این تماس یا مراجعه باید در مورد مراحل انجام کار، هماهنگی برای تاریخ اندازه ‌گیری و بازدید تخصصی پنجره‌ها اطلاعاتی را کسب نمایید.
3.با مراجعه متخصصین به منزل یا محل مورد نظر باید مواردی مانند اندازه‌گیری، بررسی قالب پنجره و نوع آن، بررسی نیازها و سفارش‌های شما از جمله نوع پروفیل، رنگ، نوع پنجره و شکل بازشو و یرآق¬ آلات را انجام ‌دهند.

4.بعد از دریافت سفارشات شما توسط متخصصین، در کارخانه سفارشاتی چون پروفیل ها به تعداد مورد نیاز برای پنجره‌ها ساخته و جهت نصب آماده می‌ شوند.

5. در بازدید مجددا متخصصان، تعویض و نصب پنجره ها انجام می گیرد؛ این مرحله بسیار مهم و حساس می باشد.

6.برای تعویض پنجره های قدیمی و قبل از نصب پروفیل های بازسازی باید لنگه ¬ها و بازشو از لولا پنجره قبلی جدا گردد.

7. سپس ستون‌های داخل پنجره برش داده شده تا در پایان فقط کلاف و فریم پنجره قدیمی باقی بماند. در این حالت قاب جهت نصب پنجره جدید آماده می باشد.

8. در این مرحله پروفیل بازسازی لبه‌ دار به قاب قدیمی پیچ می ‌شود، به شکلی که قاب قدیمی قابل مشاهده نخواهد بود.

9. در مرحله دیگر با استفاده از فوم و چسب مخصوص عملیات مربوط به آب‌بندی، عایق‌بندی و پوشاندن درزهای پنجره‌ها انجام می شود.

10. در ادامه شیشه های پنجره های دوجداره در جای خود قرار داده شده و پروفیل زهواره پنجره نیز نصب می شود.

11. در مرحله‌ی پایانی رگلاژ پنجره‌ها و تنظیم آن‌ها انجام می گیرد. همچنین به مشتری از جهت روش باز و بسته شدن صحیح پنجره و روش‌های نگه ‌داری از آن توضیحاتی داده می شود.

جمع بندی بحث تعویض در و پنجره

در این مقاله درمورد روش های تعویض و نصب در و پنجره های قدیمی و آهنی با نوع درب و پنجره های یوپی وی سی و پنجره های دو جداره آلومینیومی صحبت کردیم. مزایا استفاده از این نوع پنجره ها و مراحل انجام عملیات تعویض و نصب را توضیح دادیم.

 

برای مشاوره رایگان به صفحه تماس باما مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید