معرفی انواع در و پنجره دو جداره و مزایای آن ها

معرفی انواع در و پنجره دو جداره و مزایای آن ها

در و پنجره دو جداره در مقایسه با در و پنجره های قدیمی از مزایا و قابلیت های جذاب و کاربردی برخوردارند. همچنین این پنجره دارای قیمت و هزینه نصب گران تری نسبت به در و پنجره های قدیمی هستند. ولی باید دقت کنیم که امروز در شهرهای بزرگ در ساختمان ها دیگر نمی توان از پنجره های قدیمی و بدون قابلیت های کاربردی استفاده کرد. زیرا محیط زندگی تغییرات زیادی کرده مانند آلودگی های شیمیایی و سر وصدای زیاد وسایل نقلیه که آسایش و راحتی را از انسان سلب می کنند.

در این مقاله قصد داریم انواع مدل های در و پنجره دو جداره ر ا به همراه مزایا و معایب آن ها معرفی کنیم. همچنین در مورد محاسبه قیمت این مدل در و پنجره ها نیز اطلاعاتی را در اختیار شما می گذاریم.

تاریخچه ورود در و پنجره دو جداره یو پی وی سی به بازار جهانی

برای اولین بار در سال 1835 یک شیشه فروشی در شهر نیویورک اقدام به ساخت پنجره دو جداره کرد. همچنین پس از آن این شیشه فروشی توانست پنجره سه جداره نیز بسازد .مهم ترین عامل در محبوب شدن پنجره های دوجداره، کشف  Pvc بود، این ماده از ۴۳% ونیل و ۵۷% کلر تشکیل شده و از اصلی ترین مواد در ساخت upvc است. در طی سال ها و آزمودن روش های گوناگون، متخصصین و طراحان پنجره pvcسعی در ساخت پنجره هایی با قابلیت عایق صدا و حرارت بیشتر بودند.

pupvc1

در سال 1960 متخصصین آلمانی توانستند مهم ترین تغییر را در ساخت پنجره دو جداره ایجاد کنند و آن طراحی و ساخت پروفیل upvcبود. در حال حاضر انواع پنجره های دو جداره و سه جداره در برابر گرما و سرما و صدا از عایق بسیار خوبی برخوردار هستند. ازآن زمان تا کنون استفاده از upvc در اورپا برای ساخت در و پنجره دو جداره یکی از مطمئن ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه مورد توجه است. دو ویژگی مهم زیبایی و استحکام این پنجره های upvc باعث شده پرکاربرد شدن آن ها شود.

به دلیل تولید اقتصادی و سهولت بکار گیری پنجره ها و درب های یوپی وی سی در مقایسه با پنجره های چوبی و فلزی گسترش زیادی پیدا کرده است. بطوری که این ماده یوپی وسی تبدیل به متریال غالب در صنعت ساختمان گردید. همچنین در حال حاضر سهم بازار درب و پنجره متعلق به یو پی وی سی در کشورهای اروپایی بیش از 70درصد می باشد.

صنعت در و پنجره دو جداره  Upvc چگونه وارد ایران شد؟

در ادخر دهه 50 بر می گردد که اولین واحد تولیدی در نزدیک بندر انزلی برای احداث پروفیل های درب و پنجره دو جداره احداث شد. ولی به دلیل نبود تکنولوژی روز عدم آگاهی کافی از مزایای استفاده از این نوع درب و پنجره ها، پیشرفت زیادی نداشت. پس از آن واحدهای تولیدی دیگری نیز به راه افتاد ولی به دلیل عدم تکنولوژی پیشرفته و تامین حجم عمده پروفیل مصرفی واحدهای مونتاژ از منابع خارجی ، این واحدها نیز فعالیت و پیشرفت قابل توجهی نکردند.

تا اینکه در سال 1380 به دلیل حمایت و پشتیبانی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و دستور العمل های دولت، استفاده از پنجره های دو جداره مورد توجه قرار گرفت. در سال 1381 بوسیله چند شرکت ترکیه ای صنعت ساخت در و پنجره دو جداره   upvc وارد ایران شد. اما در سال 1386 متخصصان و تولید کنندگان در و پنجره در ایران موفق شدند با دانش داخلی پروفیل این نوع پنجره را با کیفیت بالاتر تولید کنند. این اقدام مهم تولید کنندگان داخلی باعث شد که یوپی وی سی شرکت های خارجی از داخل بازار ایران جمع شود.

در حال حاضر تاسیس واحد های تولید پروفیل یو پی وی سی و ساخت درب و پنجره یو پی وی سی و شیشه های دو جداره بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. در سال های اخیر به دلیل مزایای فراوان درب و پنجره های دو جداره یوپی وی سی استفاده آن ها در ساختمان ها بسیار گسترش پیدا کرده است.

ماشین

معرفی انواع در و پنجره دو جداره

در و پنجره های دو جداره را بر اساس حالت بازشو آن ها، نوع یراق آلات و نوع متریال استفاده شده در آن ها می توان در دسته بندی های مختلفی قرار داد. مثلا بر اساس نوع متریالی که در ساخت این پنچره ها استفاده شده می توان آن ها را به دو نوع پنجره دو جداره upvc و پنجره دو جداره آلومینیومی دسته بندی کرد.

آشنایی انواع پنجره ها از لحاظ نوع پروفیل

در و پنجره دو جداره انواع مختلفی دارند و از لحاظ نوع پروفیل استفاده شده در ساخت آن ها به چند دسته تقسیم می شوند.

1.انواع در و پنجره دو جداره چوبی

اولین و قدیمی ترین پروفیل مورد استفاده برای ساخت پنجره، پروفیل چوبی بوده است. این پروفیل در معماری ایرانی جایگاه خاصی داشته است؛ بطوری که در زمانی که پروفیل های آهنی وجود داشت ولی برای سخت پنجره های مساجد از پنجره های چوبی استفاده می کردند.

دلیل پرکاربرد بودن پروفیل چوب در قدیم، رنگ و نمای گرم و خاص چوب بود که در معماری داخلی ایجاد می کرد. به دلیل ایجاد همین نمای خاص توسط پروفیل چوب سبب شده که در حال حاضر نیز از چوب در طراحی داخلی مدرن نیز استفاده شود. امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، طراحی و تولید در و پنجره های دوجداره چوبی به آسانی امکان پذیر است.

پروفیل

 مزایای پروفیل چوبی چیست؟

استفاده از پروفیل چوب در ساخت پنجره دارای مزایا و معایبی است که به شرح زیر است.

 1. عایق بودن در برابر انتقال حرارت و در نتیجه کمک به حفظ انرژی در ساختمان ها
 2. استحکام قابل قبول در برابر ضربه
 3. قدرت رنگ پذیری بالا
معایب پروفیل چوبی چیست؟

استفاده از برخی پوشش ها و رنگ ها می تواند باعث حذف یا کاهش این معایب گردد. مثلا  برای افزایش مقاومت چوب در برابر باد کردگی ناشی از رطوبت در مناطق گرم و مرطوب می توان از رنگ ها و پوشش های عایق رطوبت نظیر پوشش پی وی سی ، پوشش آلومینیومی و فایبرگلاس استفاده کرد. استفاده از پروفیل چوب می تواند در برخی موارد معایبی داشته باشد که به شرح زیر است.

 1. ضعف در برابر نفوذ رطوبت
 2. کمک به گسترش آتش سوزی
 3. خطر خوردگی توسط موریانه نیز در برخی مناطق خاص

2.انواع در و پنجره دو جداره آهنی

پروفیل آهنی برای مدتی در ساخت پنجره  استفاده می شد ولی به دلیل ضعف هایی که داشت خیلی زود کنار گذاشته شد. پروفیل های پلیمری و کامپوزیتی به عنوان جایگزین پروفیل آهنی مورد استفاده قرار گرفتند.

پروفیل1

معایب پروفیل های آهنی

بیشتر دلایل معایب پروفیل آهنی درزبندی ضعیف آن است. همچنین به دلیل مشکل اکسایش و زنگ زدگی نیاز به رنگ آمیزی مداوم و استفاده از پوشش های ضد زنگ دارد. در ادامه به برخی دیگر از مشکلات استفاده از پروفیل آهنی اشاره می کنیم.

 1. پروفیل های آهنی ضریب انتقال حرارت بالایی دارد
 2. قابلیت نگهداری انرژی درون ساختمان را ندارد
 3. قادر به کاهش آلودگی صوتی نیست
 4. وزن پروفیل های آهنی بسیار بالا است
 5. در مواقع زلزله به دلیل سقوط می تواند باعث تشدید خطرات جانی شود.

3.انواع در و پنجره دو جداره upvc

به نوعی از در و پنجره دو جداره که از پروفیل یو پی وی سی ساخته می شوند پنجره دو جداره upvcگفته می شود. این upvc از ترکیب کردن پی وی سی با یک ماده روان کننده ساخته می شود که از جنس پلاستیک است.

استفاده از این ماده روان کننده سبب از بین رفتن حالت سخت و شکنندگی پی وی سی شده و به آن  قابلیت انعطاف و خم شوندگی می دهد. همچنین این ماده روان کننده در برابر گرما، سرما و صوت کاملا عایق است.

بنابراین پنجره هایی که با پروفیل های upvc استاندارد تولید شوند کاملا عایق خواهند بود. همچنین باید به شکل اصولی ساخته شوند، یعنی برای تولید آن ها از شیشه دوجداره و یراق مناسب استفاده گردد و اندازه گیری و نصب پنجره صحیح انجام شود.

با توجه به مزیت هایی که پنجره دوجداره upvc دارد، می توان آن را یکی از پر مصرف ترین انواع پنجره دوجداره به شمار آورد.  در حال حاضر پنجره دوجداره  upvc در صنعت ساختمان کاربردهای زیادی دارد.

tempglass2

مزایای در و پنجره دو جداره  upvc  چیست؟

 1. عایق گرما، سرما و صوت
 2. سبک
 3. قیمت مناسب
 4. مناسب جهت انواع کاربری ها
 5. تنوع مدل و رنگ
 6. غیر قابل اشتعال
 7. نظافت ساده
 8. طول عمر بالا
 9. زیبایی

4.انواع پنجره دوجداره آلومینیومی

در ساخت پنچره های دوجداره از پروفیل ها و متریال های مختلفی استفاده می شود. علاوه بر پروفیل چوبی و پروفیل upvc ، پروفیل آلومینیومی نیز در تولید این پنجره های مدرن کاربرد فراوان دارد.

پروفیل آلومینیوم به دو نوع نرمال و ترمال بریک دسته بندی می گردد.  پروفیل های نرمال همان آلومینیوم معمولی و ساده است که رسانای گرما، سرما و صوت هستند. قبل از بوجود آمدن پروفیل های جدید، استفاده از پروفیل آلومینیوم کاربرد زیادی در ساخت در و پنجره داشت.

در ساخت پنجره دوجداره ترمال بریک، یک تیغه عایق از جنس پلی آمید در بین پروفیل آلومینیوم قرار داده می شود. این تیغه سبب قطع ارتباط بین قسمت خارجی پروفیل با قسمت داخلی آن می شود؛ و در نتیجه آلومینیوم رسانش گرمایی و سرمایی خود را از دست داده و عایق می گردد.

به مرور زمان و پیشرفت فناوری در صنعت درب و پنجره سازی و ساخت و ساز و همچنین اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی، نوع جدیدی از پنجره دوجداره مورد توجه قرار گرفت.  این پنجره های جدید دو جداره از جنس پروفیل آلومینیوم ترمال بریک ساخته می شدند؛ نسل جدیدی از پنجره های آلومینیومی را وارد بازار کردند.

PARTITIONING2 1

مزایای در و پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک:

 1. عایق صوت، گرما و سرما
 2. تنوع در رنگ های بسیار از جمله آنادایز و پودری
 3. طول عمر بالا
 4. هزینه تمام شده بالا نسبت به پنجره upvc
 5. تنوع در انواع مدل ها و بازشوها
 6. مناسب جهت تولید پنجره هایی با ابعاد بزرگ

در حال حاضر پروفیل های یو پی وی سی و پروفیل های آلومینیومی بیشترین استفاده را در ساخت و تولید درب و پنجره دو جداره دارند. کاربرد فراوان این دو نوع پروفیل به دلیل کمترین رسانش حرارتی و  صوتی آن ها است.

هدف استفاده از پنجره های دو جداره، کاهش آلودگی صوتی و حفظ انرژی گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها است. با اهمیت ترین قسمت در ساخت پنجره های دو جداره، نوع پروفیل آن ها است. هر چه پروفیل کیفیت و قابلیت های بهتری داشته باشد می تواند به میزان بیشتری پنجره را عایق بندی کند.

از گذشته تا زمان حال مواد گوناگونی به عنوان پروفیل در ساخت پنجره به کار رفته است. از جمله مهم ترین آن ها می توان به پروفیل چوب، آهن، آلومینیوم و در نهایت پروفیل یو پی وی سی اشاره کرد. امروزه پروفیل آهن و چوب به دلیل معایبی که دارند به ندرت برای ساخت پنجره استفاده می شود. همچنین پروفیل های آلومینیوم و یو پی وی سی بیشترین کاربرد را در تولید پنجره های مدرن و پیشرفته دارند. زیرا این نوع پروفیل ها دارای قابلیت های مهمی هستند که نیازهای ساختمان های امروزی را به راحتی برطرف می کنند.

انواع در و پنجره دو جداره بر اساس نوع متریال تولید شده

1.در و پنجره دو جداره: upvc

نوع پروفیل های به کار رفته در ساخت این پنجره پروفیل های عایق  upvc است. به همین دلیل به این نوع پنجره ها، یو پی وی سی گفته می شود. پنجره های دو جداره upvc در تمام شرایط آب و هوایی کارکرد مطلوبی دارد؛ زیرا عایق گرما و سرما بوده و مصرف انرژی را کاهش می دهد.

پنجره های دو جداره  upvc در رنگ ها مختلف قابل تولید هستند. با پروفیل upvc پنجره دوجداره در ابعاد استاندارد و مشخص تولید می شود؛ ولی در ابعاد بزرگ تولید این نوع پنجره دو جداره دارای محدودیت است.

2.در و پنجره دوجداره آلومینیومی:

برای ساخت این نوع پنجره از پروفیل های آلومینیومی استفاده می شود. در ساختار پنجره دوجداره استاندارد و عایق از آلومینیوم های ترمال بریک استفاده می گردد. برای از بین بردن رسانایی آلومنیوم به کار رفته در پنجره، یک تیغه پلی آمیدی در بین پروفیل آلومینیومی دوخته می شود. به این ترتیب ارتباط بیرون و داخل در پنجره قطع شده و پنجره خاصیت عایق بندی پیدا می کند. به این نوع پنجره ها، پنجره دو جداره ترمال بریک گفته می شود.

با توجه به اینکه در پنجره های دوجداره آلومینیومی، ممان اینرسی بالاتر از پنجره های دوجداره upvc است بنابراین باید در  ابعاد بزرگ حتما از این نوع پنجره دوجداره استفاده شود.

انواع در و پنجره  دو جداره براساس مدل‌ های بازشو

در هنگام سفارش و خرید در و پنجره های دو جداره باید براساس طرح و کاربری مورد علاقه خود حالت باز شو پنجره را نیز انتخاب کنید. این نوع پنجره ها براساس حالت بازشویی که دارند به مدل های متنوعی تقسیم بندی می شوند. در ادامه طیف بسیار گسترده ‌ای از طرح‌ های پنجره دو جداره UPVC را بر اساس حالت بازشوی آن ها معرفی می کنیم.

1.پنجره دو جداره ثابت

یکی از پرکاربردترین، ساده‌ترین و کم خرج‌ترین انواع پنجره های دو جداره، مدل پنجره دو جداره آلومینیومی ثابت است. چرا که این نوع پنجره نسبت به سایر مدل ها دارای کیفیت عملکردی بالاتری دارد. همچنین پنجره های آلومینیومی ثابت به دلیل اینکه فاقد حالت خاصی برای باز شدن هستند می توان به با کیفیت بهتری عملیات عایق‌بندی صوتی، حراراتی و گرد و غبار را روی آن ها انجام داد.

قیمت نهایی این مدل پنجره UPVC ثابت یا  Fixed در مقایسه با سایر انواع پنجره های دو جداره کمتر است. زیرا در پنجره های ثابت یراق آلات استفاده نمی شود.

ث

2.پنجره دو جداره تک حالته

این پنجره ها بطور کلی پرکاربرد و به صرفه است؛ ولی در مقایسه با پنجره های دو جداره ثابت به لحاظ قابلیت باز شدن مزیت بیشتری دارند. در پنجره دوجداره تک حالته (Turn) یا یک جهت بازشو، حرکت بازشوی پنجره بر روی یک محور و به صورت افقی انجام می گیرد.

علاوه بر قیمت مناسبی که پنجره تک حالته نسبت به سایر پنجره های دو جداره دارد؛ می توان مزایای دیگری مانند قابلیت تغییر سیستم از مدل تک‌ حالته به دو حالته و قابلیت جابه‌جایی جهت بازشو (از چپ به راست و یا بالعکس) را برای این پنجره برشمرد.

دوح

3.پنجره دو جداره دو حالته

این مدل پنجره در مقایسه با دو مدل پنجره ثابت و تک حالته دارای قابلیت ها و مزایای بشتری است. پنجره دو جداره دو حالته می تواند تنها با یک دستگیره در دو جهت افقی و عمودی، بر روی دو محور افقی و عمودی باز شود. علاوه بر زیبایی این نوع پنجره نسبت به مدل تک حالته، دارای امنیت و امکانات بیشتری است. زیرا یراق آلات به کار رفته در این نوع پنجره مقاوم و پیشرفته تر هستند. به پنجره دو جداره UPVC دو حالته یا Tilt and Turn ، پنجره دو جهت بازشو نیز می گویند.

دو حالت

از دیگر ویژگی‌های این مدل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 1. عایق بودن بیشتر در برابر نفوذ گرد و غبار نسبت به مدل تک حالته
 2. استفاده از بازشوی عمومی بدون جابجایی پرده جهت استفاده از هوای محیط بیرونی
 3. ایمنی بالا با توجه به نوع یراق آلات مصرفی
 4. مخفی بودن کلیه یراق آلات حول محور بازشو
 5. نمای زیبا با توجه به پوشش داده شدن لولاها
 6. سهولت رگلاژ بدون اطلاعات تخصصی
 7. داشتن قفل کودک جهت حفظ ایمنی خردسالان

4.پنجره دو جداره مدل سایه بانی

این مدل پنجره دوجداره تنها بر یک محور افقی باز یا بسته می‌شود؛ ولی بسته به سلیقه می توانید نوع باز شدن آن مشخص کنید. پنجره دو جداره سایه بانی تنها از یک جهت باز می شود؛ که از چهار جهت بالا یا از پایین، یا به داخل یا به خارج یک حالت را می توانید انتخاب کنید. بیشتر این نوع پنجره دو جداره سایه بانی با این حالت بازشو ، در پنجره‌های یو پی وی سی سرویس‌ های بهداشتی، حمام، راه پله‌ها و نورگیر‌های قابل دسترسی، کاربرد دارند.

سایه

5.در و پنجره دو جداره مدل آکاردئونی

پنجره دو جداره آکاردئونی برای ساخت پنجره هایی با عرض بیشتر از سه متر  کاربرد دارد. این مدل پنجره فوق العاده زیبا بوده و می تواند جلوه چشم نوازی را به قسمت بالکن یا تراس ساختمان بدهد. به پنجره مدل آکاردئونی، پنجره Folding نیز گفته می شود. یک مورد استفاده آن ها در پارتیشن بندی‌هایی است که باید به صورت موقتی ارتباط آن ها با هم قطع شود.

آرکادئونی

6.پنجره دو جداره دو لنگه بازشو (فرانسوی)

طراحی این مدل پنجره به شکلی است که هم از کیفیت بالایی برخوردار است و هم اینکه زیبایی خیره کنندگی به نمای داخل و بیرون ساختمان می دهد. این پنجره دو جداره دارای دو لنگه مختلف با فضای میانی کاملاً خالی بوده و هیچ ستون یا مولیونی در آن به کار نرفته است.

بر روی پنجره دوجداره دو لنگه بازشو فرانسوی می‌توان انواع مدل‌های تک‌ حالته و دو حالته بازشو را نصب کرد. همچنین بسته به سلیقه خود، این پنجره‌ها را می توانید بر روی محورهای عمودی یا افقی باز کنید.

لنگه های پنجره دوجداره دو لنگه بازشو فرانسوی را می توان بطور همزمان باز کرد و اینکه یکی را ثابت و دیگری را وبه عنوان بازشو استفاده کرد. این پنجره قابل استفاده در تمام ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی بوده و وسعت دید زیادی را نسبت به محیط خارج ایجاد می کند.

فرانسوی

7.در و پنجره دو جداره فولکس واگنی

برای ساخت این نوع پنجره از یراق آلات خاصی استفاده می شود و به همین دلیل قیمت تمام شده پنجره دوجداره فولکس واگنی گران تر است. مدل باز شدن پنجره دوجداره فولکس واگنی مانند درهای ون فولکس واگن است. همچنین این پنجره روی ریل‌ها تا ۴۵ درجه باز می‌شود و فضایی اشغال نخواهد کرد. پنجره دوجداره یوپی وی سی فولکس واگنی (Tilt Sliding ) نسبت به پنجره های دوجداره کشویی مزایای بیشتری دارد.

در و پنجره دو جداره

پنجره فولکس واگنی از لحاظ مصرف انرژی دارای کارایی و کیفیت بالاتری است. همچنین این پنجره جلوه زیباتری نسبت به مدل پنجره کشویی دارد. پنجره فلوکس واگنی دو جداره از جمله پنجره های یوپی وی سی پیشرفته به شمار می رود. زیرا حالت بازشوی آن در دو جهت حول محور زیرین و ریلی بوده و از لحاظ عایق بندی در برابر آلودگی ها و سر و صدا قابلیت بالایی دارد. پنجره فلوکس واگنی دو جداره در سه طرح ساده، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک توسط تولید کنندگان مختلف ساخته می شود.

8.در و پنجره دو جداره کلنگی

مدل بازشو پنجره دو جدار کلنگی(Tilt )، یک جهت بازشو است؛ که بر اساس سلیقه می توانید در هنگام طراحی و سفارش جهت آن را حول محور زیرین (عمودی)  تغییر دهید. بیشترین کاربرد این نوع پنجره همانند پنجره دو جداره سایه بانی در حمام، سرویس بهداشتی، نورگیر و راه پله است. در هنگام سفارش پنجره دو جداره کلنگی امکان تغییر جهت بازشو، از بالا به پایین و بالعلکس، از داخل بالا به بیرون و پایین به بیرون به بسته به نظر مشتری وجود دارد.

کلنگی

9.در و پنجره دو جداره کشویی

این نوع پنجره ها از هر دو طرف قابلیت باز شو و حرکت روی ریل را داشته؛ و مانند پنجره های آلومینیومی مکانیزم باز و بسته شدن ساده ای را دارند. پنجره های کشویی دو جداره(Sliding) این قابلیت را دارند که فضای داخلی اتاق را اشغال نمی کنند و در صورت وجود پرده سبب مزاحمت برای آن نمی شوند.

کشویی

این مدل پنجره ها در دو جهت چپ و راست باز می شوند؛ و نوع بازشو این پنجره می‌تواند به صورت‌های یک ثابت یک بازشو، دو عدد بازشو بدون ثابت، دو بازشو و یک ثابت و… طراحی گردد. در پنجره مدل کشویی یراق آلات مربوطه در بخش غیرقابل دید (داخل بازشو) نصب می شود؛ که زیبایی این پنجره را دو چندان می کند. مزیت مهم دیگر این مدل پنجره قابلیت نصب کتیبه در قسمت فوقانی بازشوهامی باشد.

10.در و پنجره دو جداره دایره‌ای (محوری)

یکی از اشکالات پنجره دو جداره یو پی وی سی دایره ای، طراحی دشوار آن ها است. به همین دلیل این نوع پنجره ها در مقایسه با سایر مدل های پنجره دو جداره کمیاب تر هستند. این مدل پنجره از نوع باز شود بوده و جهت حرکت بازشوی آن ها بر روی یک محور قطری قرار دارد.
پنجره دو جداره دایره ای زیبایی فوق العاده ای را در داخل و نمای خارجی ساختمان بوجود می آورد. چنانچه از این پنجره در مکان‌های مناسب استفاده شود و در آن شیشه‌های تزئینی به کار رود، چشم‌اندازهایی بسیار زیبا را شاهد خواهید بود.

دایره

11.در و پنجره دو جداره خلیجی

برای طراحی و ساخت این مدل پنجره دوجداره، ترکیبی از پنجره‌های ثابت و بازشو به کار رفته است. فضای قوسی چند ضلعی در پنجره دو جداره خلیجی حاصل از کنار هم قرار گرفتن این دو نوع پنجره است. پنجره دو جداره یوپی وی سی خلیجی برای اتاق های پذیرایی کاربرد دارد؛ زیرا فضای داخلی اتاق را بزرگتر جلوه داده و زیبایی خاصی را در نمای بیرونی ساختمان بوجود می آورد. پنجره مدل خلیجی(Bay ) به اسم پنجره شبکه‌ای نیز شناخته می شود.

در و پنجره دو جداره

12.در و پنجره دو جداره کمانی

پنجره های دوجداره کمانی یا آرک دار (Arch Head)  از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین انواع پنجره دوجداره محسوب می شوند. پنجره‌های دوجداره کمانی یو پی وی سی از افق دارای قوس هستند؛ بنابراین نسبت به مدل های دیگر پنجره جلوه و زیبایی بیشتری را به نمای بیرونی ساختمان می دهند.  همچنین این نوع پنجره باعث بزرگتر نشان داده شدن فضای داخلی ساختمان می شود. طراحی و تولید و نصب پنجره دوجداره کمانی به شکل تکی (تک لنگه) یا ترکیبی (چند لنگه) امکان پذیر است.

کمانی

لزوم استفاده از در و پنجره دو جداره یوپی وی سی

پنجره های معمولی در مقایسه با پنجره های مدرن و پیشرفته، در حال حاضر کارایی خود را از دست داده اند. از فاکتورها و علل مهم برای ناکارآمدی پنجره های قدیمی و پرکاربرد بودن پنجره های دو جدار به شرح زیر است.

 1. افزایش جمعیت و به دنبال آن توسعه زندگی شهرنشینی
 2. گسترش آپارتمان های کوچک
 3. افزایش مصرف انرژی
 4. کاهش ذخایر سوخت در کره زمین

این دلایل باعث شده تا صنایع ساختمان سازی برای کنترل آلودگی صوتی و جلوگیری از اتلاف انرژی حرارتی در ساختمان ها به دنبال پیدا کردن راه حل های کاربردی باشند. یکی از بهترین این راه حل ها طراحی و ساخت پنجره های دو جداره یوپی وی سی است.

این پنجره های دوجداره از دو لایه شیشه تشکیل شده که درون یک قاب قرار می گیرند. برای اینکه این پنجره ها در برابر گرما و سرما و صدا و آلودگی عایق بندی شوند مابین این دو لایه را هوا و یا گازهایی چون آرگون پر می کنند.

بیشترین کاربرد پنجره های دوجداره یوپی وی سی در آپارتمان های درون شهرهای بزرگ و دارای آلودگی صوتی و شیمیایی است. این پنجره در برابر اصوات مختلف و آلودگی ها و گرد و غبار علیق بندی مطمئنی دارد. ساختمان هایی که در نزدیک به اتوبان ها و جاده های اصلی بنا شده اند همچنین شرکت و سازمان هایی که در مرکز شهر مستقراند نیاز وافری به استفاده از پنجره های دو جداره دارند.

 آشنایی با انواع پروفیل در و پنجره دو جداره upvc

دو نوع پروفیل رنگی و گالوانیزه وجود دارد؛ که بسته به سیلقه خود می توان یکی از این دو پروفیل را برای ساخت پنجره دو جداره سفارش داد. اما پروفیل رنگی خود دارای تنوع بالایی است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

1.پروفیل رنگی یو پی وی سی

در حالت عادی پروفیل یو پی وی سی به دلیل ذرات موجود در آن اغلب به رنگ سفید است. ولی اکثر تولید کنندگان پروفیل به خاطر برطرف کردن نیاز مشتریان مختلف و جلب رضایت آن ها، به سمت تولید پروفیل رنگی در طرح و رنگ های گوناگون رفته اند. پروفیل های رنگی خود به به چند دسته مختلف تقسیم می شوند که شامل موارد زیر هستند.

الف)پروفیل های کو اکسترودر: برای تولید پروفیل های کو اکسترودر، مواد بازیافتی و ضایعات موجود در پروفیل به وسیله دستگاه اکسترودر تولید می شود. سپس بوسیله یک اکسترودر کوچک تر سفید یا رنگی می شود.

ب)پروفیل های لمینت یا روکش شده: برای ساخت این نوع پروفیل ها از روکش هایی با طرح ها و رنگ های متنوع و مختلف استفاده می شود. این روکش ها روی پروفیل به وسیله چسب های مختلف چسبانده می شوند. بنابراین طرح و رنگ پروفیل به شکلی دلخواه تغییر می کند.
ج)پروفیل های رنگی: برای تولید پروفیل های رنگی، مواد پودری با رنگ دانه ها و یا گرانول های مخصوص به هم می پیوندند و به وسیله اکسترودر تهیه می شود.

د)پروفیل رنگی هات استپ:
برای ساخت پروفیل های رنگی هات استپ، ابتدا پروفیل های رنگی یا سفید تولید می شوند. سپس با استفاده از شابلون می توان آن ها را در رنگ ها و طرح های مختلف ایجاد کرد.

گالوانیزه

آشنایی با ویژگی های پنجره عایق

معمولا به پنجره دو جداره یا شیشه دو جداره یا پنجره سه جداره، پنجرههای عایق گفته می شود. زیرا این نوع پنجره به دلیل پروفیلی که در ساختارشان به کار می رود در مقایسه با پنجره های سنتی و قدیمی مانند پنجره های فلزی از قابلیت عایق بیشتری برخوردارند.

برای ساخت پنجره های عایق دو یا سه لایه شیشه را روی هم گذاشته و بین این لایه ها را از هوا یا گازهای دیگر پر می کنند. در نتیجه این نوع شیشه ها می توانند در برابر انتقال حرارت مقاومت و عایق بالایی داشته باشند. برای کاربردهای مختلف و خاص لایه های شیشه ای عایق با ضخامت شیشه ۳ میلی‌متر تا ۱۰ میلی‌متر (۱/۸” تا ۳/۸”) یا بیشتر استفاده می شوند.

اکثر واحدها با ضخامت مشابه شیشه استفاده شده در دو قاب شیشه‌ای ساخته می ‌شوند. همچنین از شیشه لمینت یا سخت شده ممکن است در قسمتی از ساخت شیشه عایق به کار رود. برای کاربردهای خاص شیشه عایق مانند کم کردن عایق صوتی یا کاربردهای امنیتی، ممکن است طیف وسیعی از ضخامت برای ترکیب شدن در واحد مشابه استفاده شود.

اجزای اصلی پنجره های عایق

در ساختار پنجره های مواد و متریال مختلفی به کارمی رود که به شرح زیر است.

 1. قاب و بازشو پنجره
 2. شیشه سه جداره Low-e
 3. لاستیک درزگیر EPDM
 4. پروفیل گالوانیزه به عنوان استراکچر پنجره

درصد عایق و کاهش آلودگی صوتی در و پنجره دو جداره

بطور متوسط شدت سر و صدا در محیط‌های معمولی زندگی در شهرها در حدود ۶۰ الی ۷۰ دسیبل است. از نظر علمی ثابت شده است که صدا با شدت ۶۰ دسیبل به عنوان صدای مزاحم و با شدت ۹۰ دسیبل مضر برای سیستم شنوایی و با شدت ۱۲۰ دسیبل بالاتر از آستانه تحمل بوده که خطرناک است. چنانچه در ساختمانی از پنجره دارای شیشه دوجداره به کار رود می تواند سطح صدا را بین ۲۰ الی ۳۵ دسیبل کاهش دهد.

که باعث حفظ سلامتی جسمی و روانی افراد ساکن در ساختمان می شود. بنابراین یکی از مهم ترین مزایای استفاده از پنجره های چند جداره در ساختمان حفظ سلامت جسمی نیز است.

نوع شیشه فلوت ۶ م. م سکوریت ۶ م. م دوجداره ۶-۱۰-۴ لمینت دوجداره با یک لایه لمینت دوجداره با دو لایه لمینت
میزان کاهش ۲۲ ۲۲ ۳۴ ۳۶ ۴۱ ۴۳

درصد عایق حرارتی و برودتی در و پنجره دو جداره

نوع شیشه ضخامت لایه شیشه (mm) نوع لایه‌های هوا ضخامت لایه‌های هوا ضریب انتقال حرارت (W/m2.K)
شیشه دو جداره ۴٬۶ گاز بی‌اثر ۱۲ ۲٬۹
شیشه دو جداره ۴٬۶ هوای خشک ۱۲ ۳
شیشه سه جداره ۴٬۶٬۴ هوای خشک ۹٬۹ ۲٬۲
شیشه سه جداره ۴٬۶٬۴ گاز بی‌اثر ۹٬۹ ۱٬۹

فرآیند ساخت در و پنجره دو جداره چگونه است؟

بطور معمولا پنجره های سفارشی بایددر خط تولید کارخانه ساخته شوند ولی پنجره های استاندارد نیز در بازار وجود دارد. در هنگام سفارش این نوع پنجره ها باید . ابعاد طول و عرض، ضخامت قاب‌های شیشه‌ای و نوع شیشه برای هر قاب و همچنین ضخامت کلی پنجره باید به صورت دقیق به تولید کنند اطلاع داده شود.

برای ساخت و مونتاژ پنجره دو جداره فاصله اندازهایی با ضخامت خاص بریده و در ابعاد طول و عرض مورد نیاز قرار داده شده و با ماده خشک‌کننده پر می شوند. سپس در یک خط مونتاژ موازی قاب‌های شیشه‌ای به اندازه بریده  شده و برای شفافیت بیشتر شسته می‌ شوند. در رویه فاصله انداز، یک درزگیر چسبنده به اسم ایزوبوتلین(PIB)  به کار می رود و در نتیجه قاب‌ها به فاصله انداز پرس می ‌شوند.

اگر بخواهند بین شیشه ای پنجره را با گاز پر کنند، در فاصله انداز پنجره مونتاژ شده دو حفره ایجاد می گردد. همچنین برای بیرون کشیدن هوا خارج از فضا و جایگزین کردن آن با گاز دلخواه خطوطی متصل می شود که بعد از  انجام کار این خطوط را از بین می برند و در نهایت برای نگه داشتن هوا جفره ها بسته می شوند.

پنجره آلومینویم

فرآیند و تکنیک مدرن ساخت در و پنجره دو جداره چگونه است؟

در این روش جدید نیازی به ایجاد حفره در فاصله انداز نیست و از پرکننده گاز آنلاین استفاده می شود. در ادامه برای جلوگیری از ورود هوای مرطوب بیرون، پنجره‌های عایق بر لبهٔ کناری با استفاده از پلی سولفید یا درزگیر سیلیکونی یا مواد مشابه محکم می گردند. استفاده از ماده خشک کننده سبب حذف اثرات رطوبت بجا مانده از هوای محفوظ می شود. همچنین از ورود آب از درون (یا بخار آب) قاب ‌های شیشه‌ای در طول هوای سرد جلوگیری می کند.

ویژگی‌های عایق گرمایی در و پنجره دو جداره

ارزش« R » برای بیان اثر بخشی شیشه های عایق به کار می رود؛ به این معنی که هرچه ارزش R بیشتر باشد مقاومت آن برای انتقال گرما بیشتر است. معمولاً ارزش R 35/0 Km2/w برای یک پنجره عایق استاندارد استفاده می شود؛ که شامل قاب‌های بدون پوشش شفاف با حفره پر شده از هوا بین قاب‌های شیشه‌ای است.

براساس واحدهای عادی آمریکایی در ساخت پنجره عایق استاندارد، هر تغییر در مؤلفهٔ واحد پنجره عایق به افزایش ارزش R 1 در کارایی واحد منجر می‌شود. برای افزایش کارایی پنجره تا حدود 3 ارزش R می توان گاز آرگون اضافه نمود. همچنین برای اضافه کردن ۲ ارزش Rمی توان از شیشه های با قابلیت کم انتشار بهره برد.

برای ساخت پنجره های عایق با ارزش R 5، پنجره‌های عایق سه جداره طراحی شده و پوشش‌هایی با انتشار کم در سطوح ۲ و ۴ که با گاز آرگون در حفرها پر می شوند. همچنین برای داشتن پنجره هایی با ارزش R 5/12از شیشه‌های عایق خلاء مشخص (VIG) یا واحدهای چنه خوابه با پنجره‌های عایق با پوششی پلاستیکی، استفاده می شود.

در حال حاضر در و پنجره دو جداره استاندارد به شکل وسیعی کاربرد دارند؛ و به ندرت از پنجره سه جداره استفاده می شود. همچنین برای محیط های خیلی سرد مثل آداسکا از پنجره چهار جداره به کار می رود. پنجره ۴ جداره (۴ حفره‌ای، ۵ قاب شیشه‌ای) با فاکتورهای عایق نیمه قاب مشابه با دیوار ۴ نیز ساخته می شود.

ویژگی‌های عایق صوتی در و پنجره دو جداره

پنجره های عایق در شرایط سر وصدا توسط یک فاصله هوایی بزرگ کیفیت عایق صوتی یا انتقال صدا را بهبود می دهد. در پنجره های عایق نامتقارن بجای سیستم‌های متقارن معمول از ضخامت‌های مختلف شیشه استفاده می شود که باعث بهتر شدن مشخصه عایق صوتی پنجره می گردد. همچنین برای بهبود کارایی عایق پنجره در فاصله‌های استاندارد هوا جهت تقویت گاز راکد یا جایگزین آن از سولفور ۶ فلوریدی استفاده می شود.

مواد متنوعی که در ساخت شیشه به کار می رود نیز بر صوت تاثیر می گذارد؛ بطوری که شیشه لمینت با ضخامت متغیر لایه درونی و ضخامت شیشه، متداول ترین مواد برای پیکربندی شیشه ها هستند. استفاده از شیشه های لمینتی علاوه بر عایق بندی خوب پنجره ها در برابر سر وصدا، سبب بالا رفتن امنیت پنجره نیز می شوند.

روش های نصب و تعویض در و پنجره دو جداره :

قبل از هراقدامی باید نوع پنجره مدنظر خود را انتخاب نمایید. بطور کلی دو روش برای نصب و تعویض در و پنجره قدیمی با پنجره های دو جداره یوپی وی سی وجود دارد. دقت کنید که برای نصب و تعویض پنجره دو روش بازسازی و نوسازی وجود دارد. بر اساس شرایط مکانی پنجره و بودجه موجود می توانید هریک از این دو روش را انتخاب نمایید.

1.نصب در و پنجره دو جداره به صورت نوسازی

در این روش هنگام صفحه چینی ساختمان یا  آجر چینی ساختمان، برای نصب در و پنجره دو جداره یوپی وسی ساب فریم هایی را در داخل دیوار قرا رمی دهند. پنجره های درخواستی در اندازه تعیین شده و نوع برند مدنظر در کارگاه در و پنجره سازی، ساخته می شوند.

در زمان گچ کاری ساختمان این پنجره ها باید توسط نصاب با تجربه روی ساب فریم های آماد شده پیچ شود. بعد از آن یراق پنجره دوجداره روی پنجره قرار گرفته ودر پایان شیشه ها روی پنجره دو جداره نصب می گردند. جهت درزگیری و عایق بندی باید فوم های مخصوص با چسب ضد آب در درزها قرار گیرند. همچنین گاز آرگون در لایه های پنجره تزریق می شود تا عایق بندی با استاندارد بیشتری انجام شود.

2. تعویض در و  پنجره قدیمی با در و پنجره دو جداره بدون تخریب

برای تعویض در و پنجره قدیمی با در و پنجره دو جداره UPVC بدون تخریب باید توسط کارشناس بررسی شود. چنانچه قاب و فریم پنجره قبلی برای نصب پنجره جدید مناسب باشد؛ می توان بدون عملیات تخریب و در زمان کمی تعویض را انجام داد.  اما در صورتی که فریم مناسب نباشد باید عملیات تخریب پنجره صورت گیرد که زمان بیشتری لازم است.

در روش تعویض بدون تخریب امکان نصب پروفیل‌ها روی تمام پنجره‌های چوبی، آهنی، آلمینیومی وجود دارد.  همچنین در روش بدون تخریب نیاز به هیچ ‌گونه گچ ‌بری و بنایی نیست.  تنها عملیاتی که باید انجام شود بیرون آوردن لنگه‌های پنجره و شیشه آن ها از جایشان بوده و سپس  قاب قدیمی برای قرارگیری زیر کار پروفیل‌ها آماده می گردد. در این روش نیازی نیازی به ترک و تخلیه منزل نیست و در کمترین زمان و باسرعت می توان کار تعویض پنجره را انجام داد.

قیمت در و پنجره دو جداره upvc چقدر است؟

خرید پنجره یو پی وی سی با توجه به مزایا و قابلیت هایی که دارد، هزینه بر نیست. زیرا اگر فایده های استفاده از در و پنجره دو جداره را بدانیم متوجه می شویم که در دراز مدت می تواند هزینه مصرف انرژی را به شدت کاهش دهد. برای تعویض پنجره های قدیمی با این مدل پنجره ها

نیازی به تخریب ساختمان نیست و براحتی می توان این تعویض را انجام داد. همچنین هزینه تعویض این پنجره ها نیز هزینه زیادی را تحمیل مصرف کننده نمی کند.

بسته به اینکه کدام مدل از در و پنجره دو جداره را انتخاب می کنید، می تواند هزینه های متفاوتی را در بر داشته باشد. برای مثلا قیمت پنجره های دوجداره ثابت در مقایسه با در و پنجره دو جداره بازشو کمتر است. زیرا در هنگام ساخت پنجره های با قاب ثابت پروفیل کمتری استفاده می شود؛ و در قسمت هایی از پنجره که حالت بازشو دارد مقدار پروفیل به کار رفته دو برابر پروفیل پنجره های ثابت است. در قسمت های بازشو پنجره های دو جداره، یراق آلات،  لوله ها و دستگیره پنجره استفاده می گردد؛ که دارای هزینه جداگانه ای است.

عوامل موثر در قیمت گذاری در و پنجره دو جداره uPVC

برای تعیین قیمت تمام شده در و پنجره دو جداره یوپی وی سی  فاکتورها و عوامل مهمی نقش دارند. در هنگام سفارش این نوع پنجره ها باید به این موارد دقت نمود تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

 1. ابعاد پنجره دوجداره
 2. نقشه پروژه
 3. تعداد بازشو یا کشویی بودن پنجره دوجداره
 4. نوع پروفیل uPVC
 5. نوع رنگ آمیزی در و پنجره دوجداره (لمینت ، پروفیل رنگی ، طرح چوب ، روکش های متنوع آلومینیومی و …)
 6. دوجداره یا سه جداره بودن پنجره ها
 7. رنگ و نوع شیشه دوجداره ( سکوریت ، لمینت و …)
 8. گالوانیزه های استفاده شده در داخل بدنه پنجره

در و پنجره دو جداره

محاسبه قیمت در و پنجره دو جداره

برای محاسبه آنلاین قیمت درب و پنچره نمی توان از نرم افزار خاصی استفاده کرد. زیرا هنگام برآورد قیمت باید ابعاد درب و پنجره به طور دقیق وارد نرم افزار شده و نوع پنجره مشخص شود. حال آنکه نحوه محاسبه قیمت پنجره های دو جداره آلومینیومی با پنجره های یوپی وی سی تفاوت دارد. بنابراین محاسبه قیمت درب و پنجره دو جداره از طریق نرم افزار قیمت درست و دقیقی رابه دست نمی دهد.

برای مثال برای محاسبه قیمت پنجره دو جداره آلومینیوم باید با توجه به نوع پروفیل مورد استفاده و وزن کل آلومینیوم مصرفی برای تعداد معینی از پنجره محاسبه شود. همچنین قیمت باید به ازای هر کیلو  آلومینیوم ترمال بریک آنادایز  و هر کیلو برای آلومینیوم ساده و نرمال جداگانه محاسبه شود.

برای محاسبه قیمت یراق باید قیمت هر دست آن ها را در نظر گرفت؛ که برای درب و پنجره آلومینیومی با توجه به وزن لنگه بازشو قیمت یراق محاسبه می شود. همچنین برای درب و پنجره upvc قیمت یراق آلات با توجه به عرض و ارتفاع بازشو مشخص می گردد. برای محاسبه قیمت شیشه های دوجداره باید اندازه آن ها را براساس مترمربع محاسبه کرد.

در نتیجه اگر بخواهیم محاسبه قیمت ساخت پنجره دو جداره را به صورت دقیق بدست آوریم؛ باید با نرم افزار طراحی پنجره، ابعاد پنجره و مقدار پروفیل مصرفی تجزیه و تحلیل شود. و در نهایت با توجه به مقدار پرتی، قیمت دقیق ساخت پنجره دوجداره محاسبه شود. در حال حاضر نمی توان قیمت دقیقی برای این نوع پنجره ها بیان کرد؛ زیرا هر لحظه قیمت های متریالهای مختلف در حال تغییر و افزایش هستند.

اگر بخواهیم به صورت تقریبی و براساس قیمت های اردیبهشت ۱۳۹۹ هزینه ساخت در و پنجره دو جداره را برآرود کنیم به این صورت است:

بطور متوسط قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره upvc از هر متر ۱ میلیون تومان به بالا قابل محاسبه است. همچنین بطور متوسط قیمت هر مترمربع پنجره دوجداره آلومینیومی از هر متر مربع 120000 تومان جهت ترمال بریک ، قابل محاسبه است. قیمت های تقریبی برای پنجره های دو جداره با توجه به طرح و متراژ پنجره قابل تغییر است.

محاسبه آنلاین قیمت در و پنجره دو جداره

پیدا کردن قیمت دقیق و محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره کار بسیار دشواری است. تعداد معدودی از سایت هایی که در حوزه ساخت و طراحی درب و پنجره دوجداره فعالیت می کنند، اقدام به طراحی و ساخت پنل محاسبه آنلاین قیمت در و پنجره دو جداره کرده اند. ساخت این پنل خدمت نوینی است که برخی از شرکت ها و سایت ها جهت محاسبه قیمت دقیق و آنلاین درو پنجره به مشتریان خود ارائه می دهند.

عواملی که در محاسبه آنلاین قیمت در و پنجره دو جداره تاثیر گذارند

چنانچه در زمینه ساخت و ساز ساختمان فعالیت دارید و یا اینکه می خواهید درب و پنجره های قدیمی ساختمان خود را تعویض کنید؛ باید ابتدا از قیمت تعویض و ساخت این پنجرهها مطلع باشید. برای آگاهی از قیمت درب و پنجره دو جداره می توانید به سایت های معتبر شرکت های تولید کننده درب و پنجره مراجعه کنید. در این سایت ها با وارد کردن اطلاعاتی ساده نظیر ابعاد و انتخاب نوع پنجره و پروفیل به راحتی می توانید

قیمت پنجره دوجداره خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید. محاسبه قیمت از طریق آنلاین بسیار راحت و سریع است و مشکلات محاسبه قیمت درب و پنجره دو جدار را به صورت دستی ندارد.

همانطور که در طول مقاله اشاره شد محاسبه قیمت پنجره های دو جداره Upvc مشکل است زیرا باید عوامل و موارد زیادی را مدنظر قرار داد. عواملی چون اندازه ، متریال ، نوع ، یراق آلات ، شیشه پنجره و … که در ادامه به آن ها می پردازیم.

در و پنجره دو جداره

1.مدل در و پنجره دو جداره

بسته به اینکه چه مدل پنجره ای را انتخاب می کنید، قیمت های متفاوتی برای پنجره ها در نظر گرفته می شود. قیمت پنجره های مدل ثابت دوجداره ارزان تر از قیمت پنجره های حالت بازشو دارد. همچنین قیمت پنجره های بازشو نیز با یکدیگر متفاوت است؛ زیرا آن ها نیز مدل های متنوعی داشته و دارای قابلیت های مختلف هستند.

2.ابعاد در و پنجره دو جداره

قیمت پنجره به ابعاد آن نیز بستگی دارد؛ بطوری که هرچه پنجره مدنظر بزرگتر باشد گران تر خواهد بود. همچنین یک پنجره ثابت نسبت به یک پنجره به همراه بازشو ارزان تر است. زیرا پنجره های ثابت بیشتر برای ورود نور ایجاد کاربرد دارند؛ ولی پنجره های بازشو باعث زیبایی و شکیل شدن محیط داخل وبیرون ساختمان نیز می شوند.

3.شیشه در و پنجره دو جداره

شیشه دوجداره سه نوع متفاوت دارد؛ که شامل شیشه تمام صنعتی ، شیشه کارگاهی و شیشه دستی است. این نوع شیشه های دو جداره بسته به کیفیت متریال و ساخت آن ها، قیمت های متفاوتی دارند. برای پنجره های ساختمان های مسکونی بیشتر شیشه دوجداره استفاده می شود.

همچنین در برخی مناطق سردسیر امکان دارد از شیشه سه جداره نیز برای ساخت پنجره استفاده گردد. اگر قصد داشته باشید شیشه ای در ساختمان استفاده کنید که دارای درجه امنیت بالایی باشد، می توان از شیشه های لمینت و سکوریت استفاده کرد. زیرا این دو نوع شیشه قابلیت امنیتی بالایی دارند.

4.نوع پروفیل یا جنس قاب در و پنجره دو جداره

پروفیل ها انواع گوناگونی دارند زیرا برندها و شرکت های مختلفی در زمینه تولید پروفیل فعالیت دارند. برای ساخت پنجره های دو جداره یو پی وی سی سه مدل پروفیل در بازار شناخته شده اند که شامل ویستابست ، وین تک و هافمن هستند. همچنین برای تولید پنجره آلومینیوم ترمال بریک، پروفیل آکپا به کار می رود.

بسته به اینکه چه نوع پروفیلی را برای ساخت پنجره دو جدار سفارش دهید، می تواند قیمت های مختلفی را داشته باشند. معمولا پروفیل هایی که قابلیت عایق بندی بیشتری دارند از کیفیت بالاتری برخوردارند و قیمت بالاتری نیز دارند.

5.نوع لولا، دستگیره و یراق در و پنجره دو جداره

یکی از عوامل دیگری که روی قیمت تمام شده در و پنجره دو جداره تاثیر دارد، نوع لولا، دستگیره و یراق آلات استفاده شده در پنجره است. بطور معمول هر چه کیفیت و جنس این قطعات بالاتر و بهتر باشد و یا مقدار یراق آلات بیشتر باشد، روی قیمت پنجره تاثیر بیشتری داشته و قیمت گران پنجره گران تر می شود.

6.گالوانیزه های داخلی و ضخامت آن ها

در داخل پروفیل یو پی وی سی گالوانیزه هایی جهت عایق بندی قرار می گیرد؛ که بر اساس مقدار ضخامت این گالوانیزه ها قیمت پنجره بیشتر می شود. بطوری که هر چه این گالوانیزه های داخلی ضخامت کمتری داشته باشند قیمت پنجره نیز ارزان تر است.

7.کیفیت تولید در ساخت در و پنجره دو جداره

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که می تواند به شدت قیمت درب و پنجره دو جداره را تحت تاثیر قرار دهد، کیفیت تولید این نوع پنجره است. هنگامی که شرکت تولید کننده در و پنجره دو جداره از متخصصان و کارگران مجرب و حرفه ای برای طراحی و تولید پنجره های دو جداره بهر بگیرد، مطمئنا محصولی با کیفیت بالا ارائه خواهد. بنابراین هرچه کیفیت درب و پنجره های دوجداره تولیدی بالاتر باشد، قیمت انها نیز گران تر خواهد بود.

8.کیفت نصب و خدمات پس از فروش

هر چه شرکت تولید کننده در و پنجره دو جداره خدمات پس از فروش و گارانتی بهتری داشته باشد، قیمت محصولات آن نیز بیشتر خواهد بود.  کیفیت نصب نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی قیمت تمام شده این نوع پنجره ها است.

برچسب ها:

در و پنجره دوجداره ، درب و پنجره دوجداره ، محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره ، قیمت پنجره دوجداره ریلی ، قیمت درب دوجداره دستشویی ، قیمت پنجره دوجداره ویستا بست ، ارزانترین قیمت پنجره دوجداره ، قیمت پنجره دوجداره هافمن ، قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ، قیمت پنجره دوجداره وین تک ،قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ، پنجره دوجداره ماوی ، ارزانترین نوع پنجره ، قیمت پنجره upvc ارزان ، قیمت پنجره دو جداره کشویی ، استعلام قیمت در و پنجره دو جداره ،

 

دیدگاهتان را بنویسید